Čo je to Lorem Ipsum?

/wp-jobhunt-users/FB_IMG_1498329481215-3-270×203

Lorem Ipsum je fiktívny text, používaný pri návrhu tlačovín a typografie. Lorem Ipsum je štandardným výplňovým textom už od 16. storočia, keď neznámy tlačiar zobral sadzobnicu plnú tlačových znakov a pomiešal ich, aby tak vytvoril vzorkovú knihu. Prežil nielen päť storočí, ale aj skok do elektronickej sadzby, a pritom zostal v podstate nezmenený. Spopularizovaný bol v 60-tych rokoch 20.storočia, vydaním hárkov Letraset, ktoré obsahovali pasáže Lorem Ipsum, a neskôr aj publikačným softvérom ako Aldus PageMaker, ktorý obsahoval verzie Lorem Ipsum.

Related Blogs

 • Jan 1, 1970
  Roaming v EÚ

  Roaming je služba poskytovaná Vaším mobilným operátorom, ktorá Vám slúži na telefonovanie, smskovanie a využívanie mobilných dát v zahraničí. Za..

  0 Read More
 • Jan 1, 1970
  Čo všetko potrebujem pri…

  Radi by ste pracovali v zahraničí, ale obávate sa nových vecí a vybavovania? Prečítajte si krátky článok, čo všetko Vám poradíme..

  0 Read More
 • Jan 1, 1970
  Ako si vytvoriť životopis.

  Kvalitne vypracovaný životopis je mnohokrát vstupenkou k získaniu zamestnania, či už vo Vašom okolí, alebo v zahraničí. Akým spôsobom ho..

  0 Read More
 • Jan 1, 1970
  Práca v Holandsku? Overte…

  Dnešná doba ponúka veľa príležitostí. A tých pracovných. Niekedy je ťažké sa v nich zorientovať a vybrať si tú správnu...

  0 Read More