Roaming v EÚ

Roaming

Roaming je služba poskytovaná Vaším mobilným operátorom, ktorá Vám slúži na telefonovanie, smskovanie a využívanie mobilných dát v zahraničí.

Za aktiváciu roamingu po príchode do zahraničia nehradíte žiadne poplatky Vášmu operátorovi. Novoaktivované karty by roaming mali mať aktivovaný automaticky. Ak tak náhodou nie je, treba sa obrátiť na svojho mobilného operátora.

15.Jún 2017

Od 15. júna 2017 boli zrušené príplatky za volania, SMS a dáta v celej EÚ. Uplatnené budú rovnaké ceny ako na Slovensku. Týka sa to paušálov aj predplatených kariet. Isté limity a príplatky na časť dát budú.

Niektorí mobilní operátori avšak môžu mať obmedzené paušálne balíčky, preto vždy odporúčame pred vycestovaním do zahraničia kontaktovať Vášho operátora a zistiť si všetky podmienky.

Pokiaľ cestujete do zahraničia na dlhodobo (práca, štúdium,..), odporúčame si kúpiť kartu priamo u mobilného operátora v danej krajine. Je vhodné si vopred zistiť ceny a služby u viacerých operátorov.

Nezabudnite ani na to, že v zahraničí už nie ste v sieti svojho slovenské mobilného operátora, a preto musíte pre volanie do SR použiť volanie cez predvoľbu 00421.

Používanie mobilných dát v zahraničí

Ak máte bežný paušál, veľmi pravdepodobne môžete celý objem internetových dát minúť aj v EÚ.

Ďalšou možnosťou je, ak miniete časť určenú pre EÚ a za ďalšiu môžete doplácať.

Preto je potrebné zistiť, aký balíček máte zaplatený u Vášho operátora.

 

Lucia Henčelová, riaditeľka

Universal Consulting s.r.o. – najväčší sprostredkovateľ zamestnia do zahraničia na Slovensku