ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Ako postupujeme pri vybavení vašej novej práce

1. V prvom kroku si vyberte niektorú z pracovných ponúk na našej web stránke. Záujem o pracovnú ponuku môžete potvrdiť online, osobne na našej adrese, telefonicky na čísle +421 903 250 669, alebo emailom na adresu: praca@universalconsulting.sk.

2. Detailne Vám predstavíme konkrétnu pracovnú pozíciu aj mimopracovné podmienky. Ochotne Vám poradíme, ktorá práca je pre Vás najvhodnejšia. Upresníme Vám podmienky ubytovania, cesty do zahraničia, Vaše úvodné náklady a častokrát aj tipy, ktoré máme zo života v zahraničí od našich vycestovaných kandidátov.

3. Zhodnotíme Vaše jazykové znalosti, pracovné skúsenosti a motiváciu pracovať pre našich klientov.

4. O tom, či vás zamestnávateľ zamestná, niekedy rozhodujeme priamo my, inokedy náš klient. Ak sa rozhoduje klient, tak na základe Vášho životopisu, a/alebo telefonického pohovoru, prípadne osobného stretnutia. Tento krok je pri každej ponuke individuálny.

5. Ak Vás do zamestnania príjmu, pomôžeme Vám v rámci našich doplnkových služieb naplánovať deň nástupu do práce, cestu do zahraničia aj všetky potrebné úradné formality. Pomôžeme Vám so zakúpením letenky a online check-inu. Všetky potrebné informácie a zmluvy dostanete ešte pred samotným vycestovaním.

6. V cieľovej krajine Vás bude čakať Váš nový zamestnávateľ. Všetky náležitosti, ako úvodné stretnutie, doprava či nástup do práce je vopred pripravené a zorganizované.

7. V rámci našich doplnkových služieb sme Vám počas celého pobytu v zahraničí k dispozícii, a môžete nás kontaktovať v prípade, že neviete ako ďalej postupovať alebo by ste chceli radu alebo pomôcť s konkrétnou situáciou.

8. Staráme sa o Vás až do konca, po príchode späť do Vašej krajiny Vám v prípade záujmu môžeme poradiť s vybavením vrátenia daní.

OTÁZKY A ODPOVEDE

Naša spoločnosť preferuje individuálny a osobný prístup k našim uchádzačom o prácu. Môžete nás navštíviť v pracovné dni v našich pobočkách v Trenčíne a Dunajskej Strede. Uprednostňujeme osobné stretnutie. Pokiaľ to však nie je možné radi s Vami začneme spolupracovať aj na diaľku. Môžete sa teda zaregistrovať online na našej web stránke, prostredníctvom pracovných portálov, sociálnych médií alebo jednoducho e-mailom, poštou. Nezabudnite do životopisu uviesť všetky pracovné a jazykové skúsenosti a Vaše aktuálne tel. číslo.

Zašlite nám prosím Váš životopis. Pokiaľ ho nemáte vypracovaný, môžete vyplniť náš dotazník, alebo nám jednoducho pošlite Vaše telefónne číslo a e-mail. Podľa toho, o akú prácu sa uchádzate doplníme s Vami potrebné údaje. Čím je zamestnanie kvalifikovanejšie, tým viac informácií potrebujeme mať.

Po obdržaní Vašich údajov Vás skontaktujeme, maximálne do 3 pracovných dní. Prejdeme si spolu všetky informácie a pokiaľ sa definitívne rozhodnete o prácu uchádzať a spĺňate kritéria, začneme s vybavovaním zamestnania.

Väčšinou máme k dispozícii plán, kedy zamestnávateľ očakáva nových pracovníkov. Vtedy je možné si vybrať termín, ktorý Vám vyhovuje. Pokiaľ sa uchádzate o nekvalifikovanú prácu môžete vycestovať už v priebehu týždňa, či dvoch, alebo dohodou. Kvalifikovanejšie práce si vyžadujú viac času, môže sa jednať o 2-6 týždne.

Vieme Vám ponúknuť aj miesta, kde zamestnávateľ znalosť anglického, či iného cudzieho jazyka nevyžaduje. Samozrejme ideálnejšie je, pokiaľ ovládate aspoň základy, aby ste sa vedeli ľahšie zorientovať v zahraničí. Niektoré pracovné pozície neumožňujú zamestnať ľudí bez takýchto znalostí.

Práce na baličkách, fabrikách, skladoch, poľnohospodárstve zväčša nevyžadujú konkrétnu skúsenosť, len silnú motiváciu pracovať. Pracujeme aj so spoločnosťami, ktoré ponúkajú voľné miesta čerstvým absolventom škôl a poskytnú kompletné zaučenie nášho kandidáta na požadovanú prácu.

Máme aj pracovné ponuky, kde cestovať so známymi nie je vôbec problém. Pre kvalifikovanejšie pozície však väčšinou platí, že zamestnávateľ posudzuje každého kandidáta osobitne podľa profesijného pozadia a znalostí. Pokiaľ však nechcete cestovať sám, určite sa s nami kontaktujte a my Vás oboznámime, ktorá ponuka je pre vás vhodná.

Nie, za sprostredkovanie zamestnania sa neplatí. Sprostredkovanie zamestnania je pre štátne aj neštátne inštitúcie riadené Zákonom o službách zamestnanosti č. 5/2004 Z.z.. Ten stanovuje, že sprostredkovanie práce sa sprostredkúva bez nároku na odmenu (0 Eur) zo strany uchádzača.

V štádiu sprostredkovania zamestnania sa naša spoločnosť správa ako neštátny úrad práce. Ten Vám po zabezpečení práce oznámi, v ktorý deň a kedy sa dostavíte k zamestnávateľovi. Budete informovaní o Vašej pozícii, mzde, dĺžke trvania zmluvy, o sociálnom a zdravotnom poistení v krajine. Poskytnutím týchto informácií sa povinnosť úradu práce voči Vám skončila.

Naši uchádzači o prácu však väčšinou požadujú aj pomoc s relokáciou (kúpa najvhodnejšej letenky, či organizácia transportu, pomoc s nájdením vhodného ubytovania, vyzdvihnutie z letiska, zabezpečením komerčného poistenia, poskytnutie informácií o povinnostiach voči poisťovniam, či zistenie informácií na mieru).

V takomto prípade môže naša spoločnosť ako poradensko-konzultačná firma poskytovať tieto služby na základe nášho živnostenského oprávnenia za odmenu.

Všetci tí, ktorí nechcú mať starosti so zabezpečením ubytovania, transportom do krajiny, s následným premiestnením na ubytovanie. Naše poradenstvo využívajú tí, ktorí sa radi spoľahnú na naše skúsenosti a posledné dni pred odchodom do cudziny chcú využiť sami pre seba. Zabezpečíme Vám bezpečnú relokáciu. Uchádzačom, ktorí využijú naše služby poskytneme poradenstvo počas ich pracovného pobytu zdarma.

Naša spoločnosť sa nezaoberá len sprostredkovaním zamestnania. Naše konzultačné, prekladateľské a iné služby využívajú aj ľudia, ktorým prácu nezabezpečujeme.

Pokiaľ o naše služby nemáte záujem zabezpečíme Vám zamestnanie v rámci Zákona o službách zamestnanosti ako neštátna organizácia. Budeme sa riadiť len povinnosťami, ktoré nám zo zákona vyplývajú.

Cestu, ubytovanie a celkový proces relokácie si riešite sami, po vlastnej línii, ako aj ďalšiu komunikáciu so zamestnávateľom v rámci pracovno-právneho vzťahu.

Universal Consulting preferuje osobný kontakt, preto Vás vždy uvítame v našich priestoroch v Trenčíne alebo Dunajskej Strede, kde naša organizácia pracuje už niekoľko rokov. Zodpovieme Vám všetky otázky, prípadné pochybnosti. Nebránime sa žiadnym otázkam, ktoré sa týkajú pracovných ponúk, či fungovania našej spoločnosti. Poskytneme Vám kompletné informácie, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť.

Pre nás je dôvera zo strany uchádzača o prácu dôležitá. Zároveň aj my musíme byť presvedčení, že uchádzač je seriózny a spoľahlivý pracovník.

Odporúčame vždy spoločnosť osobne navštíviť. Organizácia, ktorá ma niekoľko ročnú históriu by vo Vás mala indikovať istotu, už len vzhľadom k povinnostiam, ktoré jej vyplývajú voči UPSVaR a iným kontrolným úradom. V prípade zistenia pochybenia zo strany agentúry by jej úrady nepovolili viac svoju činnosť vykonávať. Zoznam aktuálnych sprostredkovateľov si môžete pozrieť na www.upsvar.sk

Pokiaľ je agentúra členom rôznych asociácií, alebo držiteľom zahraničných licencií, je to tiež určitý signál serióznosti. Členovia takýchto oprávnení totiž podliehajú prísnym kontrolám. Naša organizácia získala napríklad aj certifikát Dôveryhodná firma. Ako jedna z mála spoločností na našom trhu sme členom asociácií zameraných na ochranu pracovníkov a ich práv. Sme členmi ALP a držitelia britskej licencie GLA a holandského čísla KvK.

Referencie na internete môžu aj nemusia byť úplne objektívne, najmä keď sa jedná o anonymné fóra. Ideálnejšie je pozrieť si recenzie spoločnosti na firemnom FB, kde sa ľudia pod svoje názory aj podpisujú. Zároveň má firma možnosť sa k jednotlivým príspevkom vyjadriť. Môžete sa prípadne spýtať konkrétnej spoločnosti na referencie, ktoré majú od vycestovaných uchádzačov k dispozícii.

Radi by sme Vás informovali, že máte možnosť vrátiť si Vaše dane z príjmov, ktoré ste odvádzali počas pracovného pobytu v zahraničí. Získate tak peniaze, na ktoré máte nárok. V spolupráci so spoločnosťou Taxback.com sme pripravili špeciálnu možnosť ako jednoducho a rýchlo požiadať o refundáciu daní. Celý postup je veľmi jednoduchý.

Ak máte záujem o okamžitú bezplatnú kalkuláciu daní, či online registráciu stačí iba kliknúť na nasledovný odkaz:

https://www.taxback.com/en/?utm_ref=universal-consultinghttp://www.universalconsulting-sk.lnk.taxback.com

Samozrejme. Máme mnohých kandidátov, ktorí odporúčajú našu spoločnosť kamarátom, rodine, či známym a tiež sa k nám s dôverou vracajú.

Zdravotné poistenie budete mať v zahraničí poskytnuté. Rozsah poistenia sa môže od krajiny ku krajine líšiť, tiež treba rozlišovať či navštívite súkromného lekára alebo štátnu ambulanciu. V každom prípade ste v našej agentúre pred odchodom do zahraničia detailne informovaný o všetkých Vašich povinnostiach a právach ohľadne zdravotného poistenia.

Našich partnerov poznáme osobne a s väčšinou z nich spolupracujeme už niekoľko rokov. Pokiaľ sa aj vyskytne nejaká situácia, ktorú je nutné riešiť, treba zotrvať namieste, spojiť sa s Vašou kontaktnou osobou u zamestnávateľa. Pokiaľ máte pocit, že chcete čokoľvek konzultovať aj s nami, obráťte sa na nás a my robíme maximum pre to, aby sme promptne vyriešili Vašu situáciu k spokojnosti. Pre uchádzačov, ktorí využili naše doplnkové služby zabezpečujeme poradenstvo počas Vášho pobytu zdarma.

Pracujeme jedine so zamestnávateľmi, ktorí zabezpečujú legálnu prácu.  Registráciu hravo zvládnete s plnou podporou nás alebo zamestnávateľa.

Práca v zahraničí | Universal Consulting Časté otázky

NENAŠLI STE ODPOVEĎ NA VAŠU OTÁZKU?

Je pre nás veľmi dôležité, aby k nám mali kandidáti dôveru. My tiež musíme veriť, že sú naši kandidáti seriózni a skutočne dobrí pracovníci. Vzťah a dôvera musí byť obostranná.