Doprava cez súkromných dopravcov je drahšia

Ceny pohonných hmôt idú hore a ich rast urýchľuje aj vojnový konflikt na Ukrajine.

Benzín je teraz najdrahší za posledných sedem rokov, jeho cena už na niektorých čerpacích staniciach presiahla hranicu 1,6 eur za liter 95-oktánového benzínu super.

Ruská invázia na Ukrajinu bude hýbať ropným trhom aj v nadchádzajúcich týždňoch. Analytici predpokladajú, že cena 95-oktánového benzínu by sa mohla dostať na úroveň 1,8 eura za liter.

Tento masívny a rýchly cenový nárast súvisí s vojnovým konfliktom u nášho východného suseda, keďže na komoditných trhoch zavládla panika, a to nielen z nedostatku dodávok, ale aj pre zavádzanie sankcií voči Rusku.

Ceny pritom boli vysoké aj pred ruskou inváziou, pretože ich nahor posunul dopyt po zrušení protipandemických lockdownov.

Žiaľ táto situácia má vplyv aj na ceny našich dopravcov, ktorí zabezpečujú transport pre našich ľudí do zahraničia. Tým nezostalo nič iné, len sa prispôsobiť momentálnej situácii. Pokiaľ teda budete dnes cestovať do Holandska alebo Nemecka, doprava bude cca o 20-50 € viac, ako by ste zaplatili napríklad vo februári 2022.

 

Štítky: doprava, dopravca, Holandsko, Nemecko, práca v zahraničí, Universal Consulting
Najnovšie články

Podobné príspevky