AktualityPráca v HolandskuRady a tipy
967

Idete pracovať do Holandska? Prečítajte si o ET regulácii

Pokiaľ plánujete vycestovať do Holandska určite by ste mali vedieť o jednej z výhod menom ET regulácia. Dočasní pracovníci, ktorí sú ubytovaní v ubytovaniach od zamestnávateľa, môžu využiť systém ET.

Systém ET je daňový systém, ktorý umožňuje zamestnancom, ktorí pracujú v Holandsku, byť oslobodení od dane v prípade mimoriadnych nákladov. Čo znamená, že pracujete v Holandsku ale napriek tomu, Vám vznikajú náklady aj v domovskej krajine.

V kolektívnych zmluvách zamestnávateľov sa uvádza, že zamestnávateľ môže dočasným pracovníkom dojednať dohodu o výmene časti svojej odmeny za príspevok na náklady na ET.

Vysvetlenie:

Z časti svojej hrubej mzdy nemusíte platiť daň z príjmu. Na výplatnej páske sa táto skutočnosť uvádza v dvoch zložkách: hrubý prepočet a náhrada extra-teritoriálnych nákladov. Dodatočné životné náklady sa najprv odpočítajú z vašej hrubej mzdy a následne sa vyplatia v čistom. Toto opatrenie (mzdový prepočet) možno uplatniť len v prípade dvojitého ubytovania (ubytovanie v krajine pôvodu a v Holandsku).

Nižšie môžete vidieť výplatnú pásku od zamestnávateľa z Holandska. ET regulácia je vyznačená červenou. Takto sa Vám týždenne budú strhávať peniaze, ktoré Vám následne budú vyplatené od zamestnávateľa. V prípade, že by Vám tieto peniaze neboli strhnuté tak by Vám boli vyplatené až po zdanení, čo by znamenalo, že by ste dostali menej. Každý zamestnávateľ má vyplácanie ET regulácie určené inak. Zamestnávatelia vyplácajú tieto peniaze rôznymi spôsobmi – pravidelne každé 3 mesiace, každého pol roka a pred odchodom domov.

Práca v zahraničí | Universal Consulting Idete pracovať do Holandska? Prečítajte si o ET regulácii

Štítky: Holandsko, mzda, ubytovanie, výhody, výhody v mzde
Najnovšie články

Podobné príspevky