7 dôvodov prečo si hľadať prácu v zahraničí cez Universal Consulting

 

Pracovných ponúk na trhu práce je veľa. Doma aj v zahraničí. Stačí si len vybrať. Naozaj ? 🙂

Je lepšie cestovať za prácou na vlastnú päsť,alebo má zmysel využiť služby skúsených sprostredkovateľov, či náborových agentúr?

Názory sú rôzne. My sme sa rozhodli Vám predstaviť 7 dôvodov, prečo si myslíme, že cestovať napríklad prostredníctvom agentúry Universal Consulting sa oplatí.

1. Istota, overení zamestnávatelia

Sprostredkovaním práce sa zaoberáme takmer 20 rokov. Poznali sme uchádzačov a ich predstavy v r. 2002, poznáme ich aj teraz.

Do roku 2022 sme zabezpečili prácu takmer 17.000 uchádzačom. Len v roku 2021 sme pomohli 1415 ľuďom.

Je pravda, že sme nesplnili predstavy úplne všetkých ľudí, čo je pre takom množstve prirodzené. Áno stane sa, že človeku nová práca, alebo krajina jednoducho nesadne. Dokonca sa aj stane, že si nesadne so zamestnávateľom, alebo sa stane čokoľvek, čo sa môže stať aj na Slovensku 🙂

Čo je však pre nás alfa a omega? Spoľahlivosť Vášho budúceho zamestnávateľa. Toho preverujeme v maximálne možnej miere, aj formou referencií našich zahraničných partnerov a kontaktov. Kontrolujeme na dostupných úradoch ich povolenia, status podnikateľa a finančnú solventnosť.

Dnes je naše pôsobenie stabilné a zamestnávatelia, ktorým našich ľudí posielame sú naši dlhoroční a overení klienti.

2. Vybavenie práce s ľahkosťou

Jedným z dôvodov, prečo sa na nás ľudia obracajú je, že chcú využiť naše skúsenosti a to nielen so zabezpečením práce, ale celkovo s relokáciou do novej krajiny.

Informácie o najideálnejšej doprave a jej následná organizácia, info čo si so sebou zobrať do krajiny, kde sa majú dostaviť a kedy, kto ich bude očakávať. Aké sú aktuálne epidemiologické opatrenia v krajine, na ktorých úradoch sa odhlásiť, a množstvo iných dôležitých informácií – dostanú od nás naši kandidáti ako na podnose.

Samozrejme sme na telefóne počas cesty našich kandidátov za prácou a sme k dispozícii v prípade, že sa vyskytne čokoľvek, s čím treba pomôcť.

Tieto naše doplnkové služby ľudia radi využívajú, cítia sa bezpečnejšie.

Pre niektorých ľudí je práca formou náborovej spoločnosti len prestupnou stanicou v ich ďalšej fáze života. Chcú sa jednoducho dostať do krajiny, nájsť si prvý job a v krátkom čase sa rozhliadnuť po niečom inom.

S nami je ten prvý krok veľa jednoduchší!

3. Pracovná ponuka na mieru

My v Universal Consulting poznáme trh práce. Portfólio našich pracovných ponúk je naozaj široké. Širšie, ako ponuka priameho zamestnávateľa.

My na základe životopisu uchádzača dokážeme vyhodnotiť, prípadne doporučiť prácu, o ktorú by sa inak neuchádzal. Väčšina pracovných ponúk nájdete na job portáloch a našej stránke. Dokonca máme aj ponuky, ktoré online nezverejňujeme, ani neinzerujeme.

Pokiaľ však uchádzač nemá záujem ani o jednu z nich, alebo žiadnej nevyhovuje, vieme naše kontakty v zahraničí osloviť ohľadne individuálneho uchádzača o prácu s otázkou, či nemajú pre neho job.

My v Universal Consulting k Vám pristupujeme individuálne, podľa kritérií Vašich, ale aj zamestnávateľa. Jeden zamestnávateľ potrebuje znalosť jazyka, iný nie, niekto požaduje skúsenosť v obore, inému stačí motivácia, pretože poskytuje zaškolenie. U niekoho môžete pracovať s priateľkou, alebo partiou kamarátov, iný klient to neumožní. Jednoducho naša ponuka je širšia a väčšia.

Preto máte väčšiu šancu získať prácu práve s nami!

4. Rozprávate sa v rodnom jazyku

Počas Vášho vybavovania práce sa rozprávate v rodnom jazyku. Predsa je to len pre väčšina ľudí komfortnejšie a istejšie. Chcete si byť predsa istí, že všetkému správne rozumiete.

Aj počas Vášho pobytu sme Vám k dispozícii. Už máte svoje kontaktné osoby u zamestnávateľa, nie vždy sa však dohovoríte v slovenčine a naši kandidáti sa na nás obracajú aj z krajiny.

5. Rýchly proces:

My v Universal Consulting sme niečo ako predlžená ruka našich klientov. Široký výber pracovných ponúk a rýchly proces nástupu do práce je jednoznačne našou výhodou. S nami preskočíte niekoľko krokov pri výberovom konaní. O tom, či ste prijatí Vám častokrát oznámime ihneď.

6. Čo pre Vás spraví konzultant z našej spoločnosti Universal Consulting?

• Konzultant v Universal Consulting má pre Vás oveľa viac času ako personalista zamestnávateľa. My Vás totižto neprijímame iba na jednu pracovnú pozíciu, ale zisťujeme celkovo Vaše možnosti. Naším cieľom je nájsť Vám prácu za každú cenu 🙂
• Pokiaľ nám aj v životopise uvediete neúplné informácie, my si preveríme, či ste ich len nezabudli uviesť, pomôžeme Vám životopis vypracovať, dokonca ho za Vás preložíme, pokiaľ treba
• Mali by ste mať telefonický pohovor so zamestnávateľom? Navedieme Vás, ako uspieť.
Dáme pozor na celý výber procesu
Poradíme Vám aktuálne informácie ohľadne epidemiologických opatrení.
• Pokiaľ by si firma vybarala iného uchádzača, dáme Vám náhradné riešenie, ponuku inej práce.
Poskytneme Vám celkový prehľad aktuálnej situácie na pracovnom trhu v zahraničí.
• S pracovnou pozíciou poskytneme plný balíček podrobných informácií.

Váš úspech = náš úspech

7. Rýchla podpora počas Vášho pobytu v zahraničí

Vieme so zamestnávateľom komunikovať rýchlo. Pokiaľ máte otázky aj keď už pracujete u nášho klienta, Vášho zamestnávateľa a máte otázky ohľadne práce, ubytovania, mzdy – zrejme získame pre Vás informácie skôr, ako keby ste ich žiadali Vy priamo u zamestnávateľa.

Máme vždy pre Vás podporu a rýchle riešenia 🙂

Záver:

Konkurencia v oblasti personálnych agentúr je vysoká. S jej výberom sa oplatí byť opatrný. Je dobré vedieť, na čo je náborová agentúra zameraná, čo poskytuje, aké má hodnotenia.

Ako si správne vybrať svojho sprostredkovateľa práce sa dozviete v ďalšom článku :).

Štítky: doprava, dôveryhodná firma, Holandsko, Írsko, letenky, Lucia Henčelová, Nemecko, práca bez jazyka, práca v zahraničí, pracovné ponuky, sprostredkovateľská agentúra, Universal Consulting
Najnovšie články

Podobné príspevky